|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Technical Service |
| Application: | Home, Office, Warehouse, School, Hotel etc., |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1. Product features:
| Container house | |
| PARTS | Detachable container house |
| Size | 5950mm*2435mm*2780mm |
| Top frame | upper beam+Base+Purlin |
| Bottom frame | |
| Column | Corner-column+intermediate column |
| Corner fitting | inner right-angle+∠40 angle iron |
| Wall pannel | 50mm EPS (or glass wool,PU,etc) sandwich panel with 0.326mm color steel sheet |
| Roof pannel | 50mm EPS (or glass wool,PU,etc) sandwich panel with 0.326mm color steel sheet(water-proof) |
| Floor | Bolivian magnesium board |
| Door | 830mmX2100m Security Steel door (or customized material) |
| Window | 930mmx1200mm Aluminum alloy windows (or customized material) |
| Others | 2 lights and 4 switches |
| Circuit wiring, socket, plug, circuit breaker, power box | |


















FAQ