|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Steel Plate |
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Grade | SPCC,SGCC,DC51D,DX51D,DX52D,SGCD,SGHC,DX54D,etc |
| Thickness | 0.12mm-0.8mm |
| Width | 600mm-1250mm(914/1219/1250 are available) |
| Standard | GB/T-1 2754-2006,JIS G3302,ASTM A653,EN10143 |
| Certificate | ISO9001.ISO14001, CE, SGS, SONCAP, etc |
| ID | 508mm/610mm |
| AZ/AL Coating | 30g-275g/m2 |
| Lacquer Coated | 18-25 microns/7-25 microns |
| Base plate | Galvanized Steel coil or Galvalume Steel coil |
| Coil Weight | normally 3-5mt or as your requirement |
| Supply ability | 200,000Mt/year (MOQ:25Mt) |
| Color | RAL No. Or as your samples |
| Price terms | FOB,CFR,CIF |
| Payment terms | L/C,T/T |
| Delivery details | Within 25 days after deposite |










