|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Technical Service |
| Warranty: | 12 Months |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Grade | SPCC,SGCC,DX51D,DX52D,SGCD,SGHC,DX54D,etc |
| Thickness | 0.13mm-1.4mm |
| Width | 600mm-1250mm(normal size 665/800/900/1050/1070/914/1219/1250) |
| Standard | GB, ASTM, DIN, JIS, EN, BS |
| Certificate | ISO9001.ISO14001, CE, SGS, SONCAP, etc |
| ID | 508mm/610mm |
| AZ/AL Coating | 30g-275g/m2 |
| Paint Coating | 18-25 microns/7-25 microns |
| Base plate | Galvanized Steel coil or Galvalume Steel coil |
| Coil Weight | normally 3-5mt or as your requirement |
| Supply ability | 200,000Mt/year (MOQ:25Mt) |
| Color | RAL color or as your samples(normal color, white grey, sea blue, red) |
| Price terms | FOB,CFR,CIF |
| Payment terms | L/C,T/T |
| Delivery details | Within 25 days after deposite |